top of page
DBI2021 (1).jpg

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w akcjach  promujących świadome i  bezpieczne korzystanie z Internetu.
Za pomocą działań edukacyjnych staramy się zwiększyć świadomość na temat zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku połączony był z udziałem w XI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”. Najpierw 28 stycznia 2021 roku (czwartek) wraz z innymi szkołami biorącymi udział w programie obchodziliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych. W związku z tym przeprowadzone zostały u nas konkursy dla klas 1-8 (informacje o konkursach) oraz zostali wyłonieni laureaci tych konkursów.

Z racji nauczania zdalnego kl. 4-8 i braku możliwości gromadzenia się dzieci kl.1-3 Dzień Ochrony Danych Osobowych obchodziliśmy on-line. Prace wykonane przez uczniów kl.1-3 znajdowały się na korytarzu szkolnym i mogły być oglądane przez uczniów podczas przerw międzylekcyjnych (więcej>>).

 

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu  zgłoszona została inicjatywa na stronie www.saferinternet.pl związana z przeprowadzeniem w naszej szkole obchodów DBI.

 

Umieszczony został baner akcji DBI 2021 na stronie internetowej szkoły www.zs2.nisko.pl, wcześniej widniał baner programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Zaktualizowana została strona internetowa poświęcona ochronie dzieci i bezpiecznemu internetowi http://zs2nisko.wixsite.com/internet

Przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne dla klas I-VIII szkoły podstawowej podczas lekcji: informatyki i godzin wychowawczych od 8. do 12. lutego. Podczas nich było oglądanie i rozmowa na temat filmów w Internecie z serii „Owce w sieci”, „Sieciaki”, „3…2…1…Internet!”, „Gdzie jest Mimi”, „Na zawsze”.

Pani policjantka uczestniczyła w godzinach wychowawczych wybranych  klas 4-8. Lekcje poświęcone były hejtowi w Internecie.


Materiały opracowane przez Centrum Rozwoju Lokalnego w odniesieniu do ogólnopolskiej  akcji edukacyjnej "Dzieci uczą Rodziców" w ramach miesiąca bezpiecznego Internetu

dlrodz (1).png

Wirtualny świat - materiały do zajęć  (więcej>>)

Zapraszamy do oglądnięcia prezentacji Vanessy- "Bezpieczny Internet". Po kliknięciu na zdjęcie i załadowaniu się prezentacji wybierz- Rozpocznij pokaz slajdów.

Bezpieczny_internet (1).png
bottom of page